Varn

HAZNE SULARI

HEAT-SET HAZNE SULARI

AF SÜPER SPEED 250

Yüksek hızlı heat-set makinelerde ipa kullanımını azaltan alkolsüz hazne suyu konsantresidir. Su mürekkep dengesini kolayca sağlar. Fogra onaylıdır.

HSF 9209

Yüksek hızlı heat-set makinelerde alkolsüz baskıya uygun hazne suyu konsantresidir. Tecnotrans ve su tesisatında bakteri oluşumunu önler. Su mürekkep dengesini kolayca sağlar. Fogra onaylıdır.

COLD-SET

JOURNAL FOUND

Web ofsetlerde Cold-set makineler için geliştrilmiş hazne suyu konsantersidir.Yüksek hızlı makinelerde çalışak şekilde konsantre edilmiştir. Fogra onaylıdır.

MM FOUND

Web ofset cold-set makineler için geliştrilmiş hazne suyu konsantresidir

SHEET FED HAZNE SULARI

SUPREME

Tabaka ve sürekli form ,konvensiyonel baskılar ve UV mürekkep için uygun için yüksek tamponlu hazne suyu konsantresidir. Supreme, 8 ve altı Alman sertliğine olan su sertliklerinde kullanilmaktadir. Tüm nemlendirme düzeni tipleri için kullanilabilir. Formaldehid içermez ve biyolojik aritimi mümkündür. Fogra onaylıdır.

SUPREME 250

Değişken su sertliklerinde ve Alman sertliği 8 in üzerinde sular için uygun hazne suyu konsantersidir. Fogra onaylıdır.

AF 4000

Düz ofset makianlarda ipa kullanımını azaltan ISEGA Sertifikal ı alkolsüz hazne suyu konsantresidir.

AF MEGA FAUNT

Düz ofset makianlarda ipa kullanımını azaltan alkolsüz hazne suyu konsantresidir.

ULTRA 4100

Düz ofset makianlarda UV ve Metalik mürekkep kullanımı için geliştrilmiş hazne suyu konsantresidir. Ayrıca konvansiyonel mürekkeplerde de kullanıma uygundur.

PREMIER GP

IPA ile beraber konvansiyonel ve UV baskılarda kullanılan hazne suyu konsantresidir. Fogra onaylıdır.

YIKAMA SİSTEMLERİ (SOLVENTLER)

V 60 PLUS

Manuel ve otomatik blanket, merdane temizliği için tasarlanmış suyla karışabilen yıkama maddesidir. Yanma derecesi 62 derece dir.Yanıcı değildir . Fogra onaylıdır.

AII HVDRO-SOLVENT

Yüksek yanma derecesi AII sınıfı UV ve konvansiyonel yıkama maddesidir. AII Hydro-Solvent yüksek çözme özelliğine sahiptir.ve su ile karışabilir. Kombi sistemler için uygundur. EPDM merdane sistemlerine uygun değildir. OEM ve Fogra onaylıdır.

NATURAL WASH

Heat-set makinelerin otomatik yıkama sistemlerinde kullanılmak için geliştrilmiş ekonomik, çevre dostu ve fogra onaylı bir üründür. Kurutmalı makinelerin fırınlarının güvenli çalışması için yanma derecesi yüksektir. Ayrıca geç uçuculuğu sebebi ile ıslak bezli sistemlerde uygundur.

MERDANE SiSTEMi VARDIMCI MALZEMELERi

ANTI-SET OFF POWDER (TOZLAR)

Kaplamalı (coated) seri tozu hidrofobik özelliklerini geliştirmek için mikro kayganlaştırıcıajanlar ile kapsüllenmiştir. Akıcı ve antistatik etkilidir.Suyu püskürtüp mürekkep yüzeyine doğru çekilir. Varn püskürtme tozları sprey borularında tıkanma yapmaz , makine aparatlarından kolayca temizlenir.

COATED FINE POWDER

İnce tozlar olarak geçer , tanecikleri 20-30 mikron aralığındadır. 200 grama kadar kağıtlar için uygundur.

COATED MEDIUM POWDER

Kalın tozlar olarak geçer , tanecikleri 30-40 mikron aralığındadır. 200-400 gram aralığındaki kağıtlar için uygundur.

CC 20

Tüm tanecikler 20 mikrondur. 200 grama kadar özel baskılarda kullanılır.

FOUNT CLEAN (8197)

Tüm nemlendirme sistemlerinin temizliginde kullanilan çok komponentli bir konsantredir. Boya artiklarini ve su ile çözülemeyen kalintilari ve mikroorganizmalari temizler. Fount Clean klorokarbon içermez kullanim sikligina göre 1:3 yada 1:20 su ile seyreltilir.

TAKE İT OFF JELLV REVİTOL

Etkili mürekkep kusturması için aşındırıcı olmayan , makinedeki sıcaklık etkisi sayesinde sıvılaşıp mürekkebi tamamen kaldıran ve rakelde kalıntı bırakmayan temizleme maddesidir.Temizleme etkisinin daha güçlendirilmesi için kolay sıvılaşabilen mikro-polychips içerir.

PRO-KLEEN

Alt kazan ve makine yüzey temizleyicisi, yanıcı ve korozşf değildir, sulandırarak kullanılabilir.

PENETRATION PLUS

Merdane blanket temizleyici. Rejuvenatör olarak  kullanılır. EPDM  Merdane sistemlerine  uygundur.

DEFOAMER

Çok az miktarda ilave edildiginde nemlendirme sisteminde köpük olusumunu çok etkili sekilde önler. Hazne suyunun etki prensibi herhangi bir sekilde kisitlanmaz.

ROLLER -LUBE

Boş dönen ünitedeki merdanelerin kuruması ve zarar görmesini engellemek amacı ile madeni yağ bileşenleri içeren  yağlayıcı. EPDM  kauçuk merdane hamuru için uygundur.

ORANGE SCRUP

En zorlu yağ ve kreçleri çıkarmaya yardımcı nemlenditicili ve katkılı el temizleme kremi. Mikro partikülleri ile güçlü etkiye sahiptir.

AQUA  CONDITIONER

Minerallerinden arindirilmis (RO) suyu sertlestirilmesi için özel katki maddesidir. Sadece %0,5 ilave edildiginde, ofset baski için optimal olan 9°dH’lik su sertligi elde edilir.

PRO-WEB (SİLİKON)

Heatset web baskı makineleri için geliştrilmiş silkon kansantresidir. Standart silikonlar ile karşılaştırıldığında ekonomiktir.Kağıt yüzeyinde ekstra parlaklık sağlar statik etkiyi azaltır, katlama ve kesme operasyonlarında kolaylık sağlar.

ANTİ  STATİK SOLİTION

Silikon emisyonlar ile kullanılan elektriklenmeyi engelleyici konsantre katkı maddesidir. Katlama ve kesme operasyonlarında kolaylık sağlar